افزایش انگیزه برای کنکور ، چیکار کنم انگیزم بیشتر بشه؟(بخش ۲ از ۲)

راهکارهای افزایش انگیزه برای کنکور

پیوسته طبق برنامه ریزی استاندارد مطالعه کردن

خیلی از داشتن برنامه ریزی صحبت کردیم، و شاید فکر کنید که داریم بزرگ نمایی میکنیم و داشتن برنامه ریزی آن قدر هم نمیتونه تاثیر گزار باشه، اما واقعیت همینی هست که با هم تا به این جای کار در موردش صحبت کردیم. برنامه ریزی شاه کلید شما برای موفقیت در کنکور سراسری خواهد بود. هر جای سال تحصیلی که قرار دارید هر چه سریع تر برای خودتون برنامه ریزی تهیه کنید و خودتون رو از سردرگمی نجات بدید و با انگیزه دو چندان مابقی مسیر رو طی کنید. همون طور که نداشتن برنامه ریزی در داشتن انگیزه شما تاثیر مخرب داره، در طرف مقابل هم باعث میشه تا با حال روحی خیلی بهتر مسیر رو طی کنید.

نداشتن عجله و صبور بودن برای پیشرفت

هیچ بسکتبالیستی از روز اول همه پرتاب های ۳ امتیازی خودش رو تبدیل به گل نکرده، هیچ مهاجمی از روز اول همه توپ های خودش رو به گل تبدیل نکرده و هیچ رتبه برتری هم از ابتدا صاحب درصد های بالا در هر درسی نبوده. تمام موفقیت های بزرگ در زندگی به مرور زمان به دست میاد. بنابراین در این مورد از همین الان تکلیفتون رو با خودتون مشخص کنید و انتظار موفقیت های یک شبه رو نداشته باشید. به دست آوردن موفقیت در کنکور سراسری پروسه ای زمان بر هست که باید براش زمان اختصاص بدید و زحمت بکشید و مطمئن باشید که یک شبه به هیچ جایی در این مسیر نخواهید رسید. بنابراین بدون اینکه غر بزنید با تمرکز صد در صدی جلو برید و برای رسیدن به موفقیت صبر داشته باشید. هیچ تلاشی بی نتیجه نخواهد ماند.

فکر نکردن به موارد حاشیه ای

در این مسیر نسبتا کوتاه سعی کن که فقط به هدف و آرمانی که داری فکر کنی و از تفکر کردن درباره مسائل حاشیه ای که تاثیر مثبتی در روند صعودی شما ندارن، خوددداری کنید. فکر کردن به فرصت ها و یا روز های از دست رفته و یا فکر کردن به رقیب هایی که خیلی خوب و عالی تا این جای کار جلو اومدن، دردی رو از ما دوا نمیکنه. بهترین کار بی توجهی به اطراف و فرصت های از دست رفته است و فکر کردن به هدفی است که باید بهش برسیم.

توکل به خدا و ایمان به خود

وقتی در تمام لحظات به خدا توکل داشته باشی و به خودت و توانایی هایی که داری ایمان داشته باشی هیچ شرایطی نمیتونه تو رو تحت فشار قرار بده و باعث بشه که حتی برای دقایقی در رسیدن به هدف مورد نظرت دچار شک و شبهه بشی. یکی از کار هایی که باید از الان به بعد انجام بدی اعتماد کردن به خودت و توانایی های بالقوه ای هست که داری و فقط باید ازشون در مسیر درست استفاده کنی. به این باور برس که دشوار ترین شرایط هم نمیتونه ذره ای در راه تو اختلال ایجاد کنه.

gg

منبع:سایت محصل ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.