بعداً، زمان ناموجود!

سلام

زندگی عادت‌مان داده است که برای هرکاری وقت خاصی را کنار بگذاریم. وقتی برای مطالعه و درس خواندن و زمانی برای استراحت و تفریح. وقتی برای خرید کردن و زمانی برای خوابیدن.

از زمانی که وقت‌شناس شدیم و قدر و ارزش وقت و زمان را درک کردیم، به یک استاد تقسیم زمان تبدیل شدیم. از صبح تا شب دایم به ساعت نگاه می‌کنیم تا مبادا وقت مناسب را از دست بدهیم . در حقیقت برای چیزهایی که می‌خواهیم وقت می‌گذاریم و برای چیزهایی که جذّاب و خواستنی نیست وقت اختصاص نمی‌دهیم. امّا این تنها ظاهر ماجراست.

images

 در واقع بخش عمده‌ی اوقات مفید ما را افکار پریشان و نگرانی‌های رنگ و وارنگی به خود اختصاص می‌دهند که نه احساس خوبی به ما منتقل می‌کنند و نه فایده‌ای برای ما دارند. می‌دانی با یک ترفند ساده و در عین حال بسیار موثر و کاربردی می‌توانیم به راحتی از دست افکار ناخواسته و ناراحت‌کننده راحت شویم.

پس خوب توجّه کن؛ وقتی کاری را نمی‌خواهیم انجام دهیم چه می‌گوییم؟ «بعداً». زمانی که اصلا مشخّص نیست. وقتی مهارت استفاده از کلمه‌ی «بعداً» را بلدیم، چرا نباید نگرانی‌ها و دلشوره‌های‌مان را به ساعتی مشخّص مثلا ساعت بیست‌وپنجم بیاندازیم؟

ساعتی در بعداً که تا وقتی شبانه‌روز بیست‌وچهار ساعت است هرگز با آن روبه‌رو نخواهیم شد. ساعتی که همیشه قرار است بعداً بیاید و هیچ‌وقت فرصت آمدن پیدا نمی‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.