جذب موفقیت با یک تکنیک طلایی

بدون شک تمام انسان‌ها طالب موفقیت هستند نه شکست؛ ولی برای این‌که به موفقیت برسیم چه کاری باید انجام دهیم؟راهکاری که برای رسیدن به موفقیت می‌توان پیشنهاد داد این است که «روی چیزی که می‌خواهی تمرکز کن، نه چیزی که نمی‌خواهی!»

شما در مغز خود سیستمی به نام سیستم فعالیت مشبک دارید که به شما  اجازه می‌دهد چیزهایی را که ذهنتان روی آن‌ها تمرکز کرده است ببیند. به این معنی که شما هر چه تمرکزتان را روی هدفتان بیش‌تر کنید، بیش‌تر با آن هدف مواجه خواهید شد.

gg

فرض کنید هدف شما موفقیت در کنکور سراسری و قبولی در یک رشته‌ی دانشگاهی خوب است. پس در شروع کار بر روی این هدف خوب تمرکز کنید و اصلاً و تحت هیچ شرایطی به این موضوع فکر نکنید که اگر قبول نشوید، چه خواهد شد.

سؤالی که شاید در این مرحله پیش بیاید این است که چگونه می‌توان روی هدف، تمرکز کرد. یکی از راهکارهای تمرکز بر روی موضوعاتی که تمایل به انجام آن‌ها دارید، این است که اهدافتان را تعیین کرده و فکر کنید که چه چیزی در این شرایط و برای رسیدن به این هدف مهم‌تر است.

مثلاً برای قبولی در رشته‌ی پزشکی یا مهندسی برق یا حقوق (هدف) چه کارهایی را باید انجام دهید؟ مغز برخی افراد مانند سطل پر از سوراخ است و هر چیزی که در آن می‌ریزند ناپدید می‌شود و حتی اگر هدف‌ها و ایده‌های خوب و نابی برای مطالعه و درس خواندن به ذهنشان برسد خیلی راحت از خاطرشان محو می‌شود. این دسته از افراد برای مقابله با این مشکل باید خودشان را عادت دهند که افکار و اهدافشان را بنویسند؛ در این صورت راحت‌تر می‌توانند بر روی هدف و راهکارهای رسیدن به آن متمرکز شوند.

برای تمرکز بر روی هدفتان می‌توانید از یادآوری‌های بیرونی استفاده کنید؛ مثلاً روی کاغذی که به دیوار چسبانده‌اید، هدفتان را درشت و خوانا بنویسید و کمی آن طرف‌تر راه‌های رسیدن به آن را بنویسید تا هر روز هدفتان را ببینید و یادتان بیفتد که چه هدفی دارید و برای رسیدن به آن، چه کارهایی باید انجام دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.