روش صحیح مطالعه ریاضیات تجربی برای کنکور ۹۷

دانش‌آموزان عزیز رشته تجربی:

اول از همه اینکه بر اساس آمار ارایه شده از سوی سازمان سنجش فقط و فقط حدود ۲۰۰۰ نفر از داوطلبای کنکور تجربی تونستن ریاضی رو بالای ۵۰ درصد بزنند و این یعنی اکثر داوطلبان روش مطالعه شون توی این درس مهم و کلیدی اشتباهه. در این مطلب قصد دارم چند نکته در مورد درس ریاضی تجربی خدمتتون عرض کنم؛

تو رشته‌ی تجربی درس ریاضی می‌تونه جلوتون بندازه البته به شرطی که زیستتون هم قوی باشه.تعداد قابل ملاحظه‌ای از سؤالای کنکور از مثال و تمرین‌های کتاب درسی شبیه‌سازی شده.پس تسلط شما بر مثال‌ها و تمرین‌های کتاب درسی دوره‌ی دبیرستان، کمک زیادی می‌کنه.

index

هم‌چنین هر ساله تعداد قابل توجهی از سؤال‌ها مشابهت عینی یا مفهومی با کنکورهای سال‌های قبل دارن. یک توصیه اکید به کنکوری‌های تجربی می‌کنم که از حل تست‌های غیراستاندارد در درس ریاضی شدیدا پرهیز کنند و وقت خود را صرف تسلط بر تست‌های کنکورهای سال‌های قبل نمایند.

تو کنکور ریاضی وقت زیادی می خواد؛

 سؤالای درس ریاضی تجربی در کنکور  معمولا خیلی سخت نیستن (البته به شرط این‌که بر تمرین‌ها و مثال‌های کتاب درسی و کنکورهای سال‌های قبل تسلط داشته باشین.) به جاش وقت گیرن یعنی شما جواب سؤال رو می‌دونید ولی وقت نمی رسه حل کنید.برای حل این مشکل باید بیش‌تر و بیش‌تر تمرین کنید تا محاسباتتون قوی‌تر بشه و وقت کم نیارید.

برای خوب زدن ریاضی زیست بخونید!!!

برای خوب زدن ریاضی، علاوه بر این‌که باید یه چیزی بلد باشید ، وقت زیادی هم باید سر جلسه روش بذارید .

به نظرمن اگه زیست رو قوی کار کرده باشید و سرجلسه در زمان خودش بتونید جواب بدین و از طرفی مجبور نشین از وقت زمین هم برای زیست بذارین، فرصت کافی و وافی برای پاسخ‌گویی به سؤالای درسریاضی رو پیدا می‌کنید.

ریاضی تمرین نظم و مستمر می خواد:

 راستش رو بخواهید تو ریاضی لازم نیست زیاد فرمول و روش و … بلد باشید یا جزوه های رنگارنگ!!! بخونید.اونی که تو ریاضی تسلط میاره ،فقط و فقط تمرین و ممارسته یعنی باید برید هی تمرین تشریحی و … حل کنید….

 توصیه م اینه که در این درس از یک کتاب شامل تمرینات تشریحی استفاده کنید.سوال‌ها رو کاملاً بررسی و کالبد شکافی کنید و از روش زود رد نشید.تو هر سوال هم سعی کنید مفاهیم و فرمول ها رو یه بار برای خودتون مرور کنید.به جای حفظ کردن روش های عجیب و غریب و میانبر و فرمول های من در آوردی تا می تونید تمرین حل کنید، ضرر نمی بینید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.