سرپرست وزارت علوم هیچ سنخیتی با گفتمان اعتدال ندارد

بسیج دانشجویی با صدرو بیانه ای اعلام کرد: توفیقی، بعنوان کسی كه هيچ سنخيتي با گفتمان اعتدال نداشته و درسال 88 به هتك حرمت جمهوريت و اسلامیت نظام آنهم در ساحت دانشگاه پرداخته است، نمی تواند سرپرست و وزیر علوم دولت اعتدال باشد.
 

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری مهر، نشست سالانه تشکیلاتی مسئولین بسیج دانشجویی سراسر کشور با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد. متن کامل بیانیه این نشست "پیرامون وزارت علوم دولت یازدهم" به شرح ذیل، است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه پایانی نشست مسئولین بسيج دانشجويي 313 دانشگاه سراسر كشور

پیرامون وزرات علوم دولت یازدهم

اهدافي كه نظامِ مردمی جمهوري اسلامي ايران دنبال مي كند و وظايفي را كه قانون اساسي بر دوش دولت و شخص رئيس جمهور قرار داده است بسيار روشن و البته به ثمر نشاندن آنها سخت و دشوار است و نياز به مجاهدت فراوان و مسئولان معتقد به نظام و ارزش ها و اهداف و آرمان هاي آن دارد.

از آنجا که دانشجويان در پيش از انقلاب اسلامي و پس از آن، با تبعيت از مقام ولايت و با آگاهي و مسئوليت پذيري، به مجاهدت پرداخته و با الهام از مكتب انقلابي و پربار اسلام، تلاش پيگير و ثمربخشي را براي بالا بردن سطح آگاهي و هوشياريِ مبارزاتي و مكتبي ملت مسلمان ايران در به ثمر نشاندن انقلاب و آبياري نهال آن بكار برده اند، ما دانشجويان امروز نیز بر حسب وظيفه ي انقلابی خويش، خود را ملتزم به همكاري و تذكر به مسئولان و مطالبه گري از آنها دانسته و در اين راه، هرگز پرچم آرمانخواهي را زمين نمي گذاريم.

چرا كه از شهيد بهشتي(ره) آموخته ايم كه انقلاب ما انقلاب آرمان هاست لذا از دولت یازدهم مطالبه داریم كه وزرا و معاونين و همكاراني را براي خود برگزيند كه داراي ويژگي هاي شايسته آن مسئوليت باشند و در این زمینه هيچ گونه مسامحه اي را در اين راستا نمي پذيريم.

وزیر علوم دولت یازدهم؛ نقطه امید فتنه گران نباشد

مهمترين نهادي كه فتنه گران براي تحقق اهداف و انديشه هاي خود براي آن برنامه چيده و مهيا شده اند دانشگاه است. مگر مردم تجربه ي فتنه 18 تير 78 و خرداد 88 را فراموش كرده اند؟! ما با كمال احترامي كه براي دولت محترم قائليم اما بايد بگوييم آقای توفیقی، بعنوان کسی كه هيچ سنخيتي با گفتمان اعتدال نداشته است و درسال 88 به هتك حرمت جمهوريت و اسلامیت نظام آنهم در ساحت دانشگاه پرداخته است، نمی تواند سرپرست و وزیر علوم دولت اعتدال باشد.

بديهي است كسي كه در كارنامه ي کاری خود سابقه اقدام عليه جمهوريت و اسلامیت نظام را دارد و در تريبون به بيان توهين و افترا بدون هيچ گونه دليل و مدركي پرداخته و تا ديروز مسئولان نظام را به سخره گرفته و آنها را متهم به كذب و تقلب نموده، نمي تواند امروز داعيه دار رعايت حقوق مردم باشد. مسئوليت سنگين وزارت علوم و حتی سرپرستی آنرا نمي توان بر دوش کسی گذاشت كه در غبار فتنه ها خود را باخته و امروز در پي كسب منصب، به دور دولتی كه داعيه دار اعتدال و تعهد و خدمت به نظام است، پرسه مي زند.

شرعاً و عقلاً كسي را كه داراي سوء سابقه است نبايد بر مردم حاكم كرد و اختيار اداره مسئوليت هاي سنگينی چون اداره دانشگاه ها و آموزش عالی یک کشور اسلامی را به او محول كرد. چرا كه يكي از مهمترين اهداف انقلاب کبیر اسلامی، شايسته سالاري در اداره جامعه و حكومت بر مردم و اجراي قوانين است.

حال سوال مهم اينست: كساني كه در آزمون تسليم در برابر اراده ملت و پيروي از ارزش‌ها و آرمان هاي انقلاب در مقاطع مختلف نمره منفي آورده اند و پرونده اي سياه را در سوابق خود به علت همراهي با فتنه و فتنه گران و بعضاً دخيل و موثر واقع شدن در ايجاد آتش فتنه، ثبت نموده اند چگونه مي توانند اعتماد دولت و ملت را جلب نمايند؟ و به سرپرستي يا معاونت نهادهاي مهم دولت گمارده شوند؟!! (فتأمل)

دولت یازدهم تداوم روند پيشرفت علمي كشور را كه با تلاش برخي مسئولان دولتِ پيش محقق شده است و حراست از آن بارها از سوي رهبر معظم انقلاب (دام ظله العالي) خطاب به دولت يازدهم مورد تأكيد قرار گرفته است را با انتخاب وزیرعلومی شایسته، عملیاتی کند.

عجیب است که دولت منتخب وقتی می بیند مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از ملت بزرگ ایران به آقای میلی منفرد به خاطر حضور در جلسات فتنه گران رای اعتماد نمی دهد، چگونه فردی را به سرپرستی همان وزارتخانه منصوب می کند که خود از فعالین فتنه و سخنران محافل فتنه گران است؟! ملت و دانشجویان انقلابی این دهن کجی ها را برنمی تابد…

متاسفانه سرپرست وزارت علوم در حالی دست به عزل مدیران دانشگاه ها و معاونین وزارت علوم میزند که بر طبق قوانین، سرپرست وزارت، اختیارات این امور را ندارد، سرپرست وزارت علوم که هنوز از مجلس رای اعتماد نگرفته است، نمی تواند رئیس دانشگاهی که با حکم شورایعالی انقلاب فرهنگی منصوب شده را عزل کند.

لغو مصوبات قانونی دولت قبل با نگاه سیاسی، یکی دیگر از نگرانی های دانشجویان است، چرا باید فرآیند قانونی که در یک وزارتخانه طی شده است توسط سرپرست « و نه وزیر » لغو شود؟!

از رئیس جمهور محترم می خواهیم در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها، هر چه سریعتر اقدام به معرفی وزیر علوم پیشنهادی خود به مجلس کند تا هم امورات دانشجویان و دانشگاه ها سرو سامانی بگیرد و هم سرپرست فعلی، بیش از این بعنوان «جاده صاف کن جریان های افراطی و ضد اعتدال» عمل نکند.

حمایت از اقدامات انقلابی در دانشگاه ها

متاسفانه این روزها شاهد هستیم با عملکرد حزبی و غیر منصفانه برخی رسانه ها و روزنامه های زنجیره ای، اقدامات انقلابی صورت گرفته در چند سال اخیر برای تحقق دانشگاه اسلامی مورد جفا و حمله های کینه توزانه قرار گرفته است. خوب می دانیم مطلوب این آقایان، بازگشت فضای دانشگاه به دوران پرالتهاب و سیاست زده سال هایی چون78 و 88 است.

همچنین حمایت خود از اقدامات انقلابی که در سالیان اخیر در دانشگاه ها صورت گرفته است را اعلام می نماییم و برخود لازم می دانیم از آن دسته از عملکردهای وزیر علوم و معاونین وی در دولت دهم که موجبات نزدیک شدن دانشگاه های کشور به شاخص های دانشگاه اسلامی شد، تشکر و قدردانی کنیم.

ما دانشجویان انتظار داریم در وزارت علوم دولت یازدهم نیز مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی، مسئله هایی چون تحول در علوم انسانی، مقابله با اساتید سکولار، جلوگیری از سیاست زدگی و ملتهب شدن دانشگاه ها، در راس اولویت های این وزارتخانه باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.