«سپاسگزاری»، راهی هموار برای رسیدن به موفقیت(بخش ۲ از ۳)

وانمود کنید که موفق هستید
زمانی که حس می‌کنید هیچ اتفاق خوب و تازه‌ای در زندگی‌تان نمی‌افتد، تنها کاری که باید انجام بدهید، این است که قدردانی خودتان را ابراز کنید؛ زیرا یک قلب بسته، نمی‌تواند چیزی را دریافت کند؛ پس وانمود کنید که تمام آنچه را که می‌خواهید، دارید، و برای هر یک از داشته‌هایتان جمله‌ای بسازید و جمله‌های خودتان را با یک «سپاسگزارم» ساده آغاز کنید.
 
این جملات باید دقیق و مشخص باشند و کلماتی مثبت در آنها وجود داشته باشد؛ مثلاً‌ نمی‌شود گفت: «من در انجام همه‌ امور توانا هستم»؛ چون «همه‌ امور»‌ یک کلمه‌ مبهم است و ضمیر ناخودآگاه ما فقط به دستورات واضح و روشن جواب می‌دهد. به روشنی ثابت شده است که استفاده از جملات تاکیدی واضح، می‌تواند روی افکار و ضمیر ناخودآگاه ما چنان تاثیری بگذارد که گویی آن کلمات، جزیی از فکرمان شده است. اگر این جملات را هر روز تکرار کنید، آنها چنان در ضمیر ناخودآگاهتان جای می‌گیرند که گویی به آنچه گفته‌اید، رسیده‌اید؛ زیرا کلمات از نیروی عجیبی برخوردارند و می‌توانند شخصیت ما را تغییر دهند؛ در واقع، وقتی شما خدا را شکر می‌کنید و ژست برنده را می‌گیرید، به دنیایی سرشار از نعمت قدم می‌گذارید؛ چون برنده هستید.
 
شما می‌توانید هنگام ادای جملات مثبت، که همراه با سپاسگزاری است، صدای خود را ضبط کنید و با شنیدن آن، ضمیر ناخودآگاهتان را به بهترین افکار دعوت نمایید.
 
همچنین می‌توانید از آینه استفاده کنید و با ایستادن در برابر آینه در هر صبحدم، جملات مورد نظر را با صدای بلند به خود بگویید؛ برای مثال، روبروی آینه بایستید و بگویید: «پروردگارا ! سپاسگزارم که به یاری‌ات توانستم درس شیمی را فرابگیرم و پاسخگوی سؤالات این درس باشم.»
 
این جملات، بیانگر آن است که شما توجه و تمرکزتان روی خواسته‌هایتان است، و خواهید دید که قدم به قدم به خواسته‌هایتان نزدیک‌تر می‌شوید.
healthcare-e-learning1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.