نقش تغذیه مناسب در كاهش اضطراب كنكوری‌ها

دکتر علی شمس نورایی، متخصص تغذیه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس گفت: مصرف عسل و خرما همراه با شیر علاوه بر رساندن انرژی به دانش‌آموزان كنكوری به كاهش اضطراب و استرس آنها نیز كمك می‌كند.


وی در ادامه صحبتهای خود در این رابطه اظهار داشت: دانش‌آموزان كنكوری از مصرف زیاد شیرینی‌، چیپس، پفك، تنقلات ناسالم، نوشیدنی‌های گازدار و حاوی كافئین یا مواد انرژی‌زا پرهیز كنند .

index


وی گفت: مصرف تنقلات ناسالم ممكن است آثار مثبت گذرا به دنبال داشته باشند ولی پس از مدتی كوتاه عوارض گوارشی، اضطراب، هیجان، سردرد و عدم تمركز را در پی داشت .


این متخصص تغذیه همپنین اضافه كرد: مصرف شیر و لبنیات، تخم مرغ، حبوبات و غلات، مواد پروتئینی، سبزی‌ها و میوه‌‌ها موجب بهبود سلامت جسم و ذهن می‌شود و به افزایش توان مغز كمك بسیار قابل ملاحظه ای می‌كند .


دکتر شمس نورایی بیان داشت: مصرف عسل و خرما همراه با شیر علاوه بر رساندن انرژی به دانش‌آموزان كنكوری، ویتامین‌ها و عناصر ضروری بدن آنها را نیز به خوبی تأمین می‌كند و در كاهش اضطراب و استرس بسیار موثر و مفید است .


وی در پایان گفت: مصرف ماهی، میگو، جگر، گوشت و حبوباتی مثل عدس كه حاوی آهن، اسید فولیك، كلسیم، فسفر و سایر مواد ریز‌مغذی‌ هستند به كاهش كم‌خونی، اضطراب و افزایش توان یادگیری، حافظه و تمركز كمك می‌‌كند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.