نود فوتبال و 90 آزمون‌های آزمایشی

در مسابقات فوتبال ليگ برتر کشور، بعد از يک هفته که همه‌ي تيم‌ها يکي از بازي‌هاي خود را انجام مي‌دهند، برنامه‌ي نود پخش مي‌شود و در آن، عملکرد تيم‌ها و نقاط قوت و ضعف بازيکنان و تک تک تيم‌ها بررسي مي‌‌شود. مهم‌ترين مزيت پخش برنامه‌ي نود اين است که با ارزيابي عملکرد تيم‌ها و تجزيه و تحليل بازي‌ها، مربيان و بازيکنان و داوران با نقاط ضعف و قوت خود آشنا مي‌‌شوند و در تمرينات و آمادگي براي بازي‌هاي بعدي فصل، با حفظ نقاط قوت، سعي مي‌کنند نقايص کار خود را تا حد امکان از بين ببرند و با آمادگی و تجربه‌ي بيش‌تري، براي مسابقات بعدي حاضر شوند.

آزمون‌هاي آزمایشی بي‌شباهت به بازي فوتبال نيست. دانش‌آموزان یک ماه یا دو هفته فرصت دارند که براي آزمون آماده شوند. برنامه‌ي مشخصي براي درس خواندن و تمرين و تکرار دارند و انگيزه‌ي زيادي براي شرکت در آزمون‌ها و کسب تراز و نمره‌ي مطلوب دارند.

gty_standardized_test_jef_121213_wblog

بعد از پایان هر آزمون آزمایشی ، مناسب‌ترين زمان براي بررسي عملکرد دانش‌آموزان در آزمون است. يک بار ديگر، دانش‌آموزان سؤالات آزمون را حل مي‌کنند و با تفکيک سؤالات و دسته‌بندي آن‌ها و نوشتن انواع نکات و سؤالات مهم، سؤالات شک‌دار و غيره در کتاب یا دفتر برنامه ریزی، به يادگيري‌هاي ناقص خود پي مي‌برند و در برنامه‌‌ريزي براي مطالعه در طول دو هفته، با اولويت‌بندي براي مباحث مهم و يادگيري‌هاي ناقص، زمان بيش‌تري اختصاص مي‌دهند.

بررسي آزمون، مرحله‌ي مهمي در يادگيري و بالا بردن کيفيت مطالعه و افزايش راندمان عمل است. اگر اين مرحله با دقت و علاقه انجام شود، در ادامه مي‌توان شاهد نتايج خوب آن در طي آزمون‌هاي متوالي بود.

اکنون مشابه برنامه‌ي نود و مسابقه‌‌ي پيامکي آن، يک نظرسنجي از دانش‌آموزان داريم: آيا تکميل و مرور خودآموزي را شروع کرده‌ايد؟

1. بلي

2. به زودي شروع خواهم کرد.

3. خير

 

منبع:kanoon.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.