چگونه خود را برای امتحانات نهایی آماده کنید؟(بخش ۳ از ۳)

به خودتان جایزه بدهید
اگر موفق شدید تمرکزتان را برای مدتی که در نظر داشتید حفظ کنید و بازدهی خوبی داشتید، حتماً به خودتان جایزه بدهید. این جایزه می‌تواند تماشای قسمتی از سریال محبوبتان، چرتی کوتاه و … باشد. جایزه باعث می‌شود تا رفتارهای مثبت شما سریع‌تر و بهتر تبدیل به عادت شوند و به بیشتر شدن تمرکزتان در حین درس خواندن کمک کند.
 
مواظب سلامت خودتان باشید
همه قبول داریم که مطالعه و امتحان دادن در حالت بیماری، بسیار سخت است. این  شما هستید که در ایام باقی مانده تا امتحانات و در روزهای امتحان، باید بیش از قبل، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید تا خدای نکرده، گرفتار بیماری کووید ۱۹ نشوید.
 
سرجلسۀ آزمون
خودکار آبی اضافه، دستمال کاغذی و ماسک اضافه با خود بردارید، اما از بردن وسایل غیرضرور، که اطراف شما را شلوغ و ذهنتان را پراکنده می‌کند، خودداری کنید. با آرامش و نام خدا، آزمون خود را شروع کنید و بعد از یک نگاه کلی به برگۀ امتحان، ذهن خود را تنها روی یک سؤال متمرکز کنید و به آن پاسخ دهید و سپس سراغ سؤال‌های بعدی بروید. اینکه سؤال‌ها را نیمه کاره رها کنید و مدام از یک سؤال به سراغ سؤال دیگر بروید، بدترین کار ممکن است. پاسخ‌های خود را قبل از ارسال بررسی کنید و مطمین شوید که هر پاسخ، به نظر خودتان کامل و جامع باشد. دقیق بودن پاسخ‌های خود و همچنین املا و دستور زبان آنها را بررسی کنید.
 

 شما قرار است که در یک آزمون تشریحی  کتبی شرکت کنید؛ پس حتماً هنگام حل تمرین‌ها، از قلم و کاغذ استفاده کنید و آنها را به طور ذهنی حل نکنید. همچنین برای درس‌هایی مثل: معارف اسلامی، فارسی، عربی، تاریخ، جغرافیا و … حتماً از خود امتحان کتبی بگیرید و پاسخ سؤال‌ها را بنویسید و در انتها پاسخ‌های خود را با جواب‌های صحیح تطبیق دهید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.