کنکوری های تنبل: این فردا بالاخره چه موقع از راه می‌رسد؟

– از شنبه رژیم می‌گیرم و ورزش می‌کنم تا به وزن lمطلوب و ایده‌آل برسم. برنامه‌ریزی کرده‌ام از اول هفته درس خواندن را شروع کنم، از ماه آینده به کلاس زبان می‌روم و… .

امان از این شنبه‌ها و اول هفته‌ها که گویی اصلاً در تقویم زندگی بعضی‌ها وجود ندارد و هیچ وقت فرانمی‌رسد! تا به حال این سؤال را از خودتان پرسیده‌اید که این اول هفته‌ها، شنبه‌ها و شروع ماه‌هایی که همیشه در خیال داریم تا روزی فرابرسد و زندگی ما را تغییر دهد، بالاخره کی از راه می رسند؟

gg

– آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید که چرا هیچ‌وقت راضی نمی‌شویم این برنامه‌ها را عملی کنیم؟ چرا از شروع کردن آن‌ها می‌ترسیم؟ دائم آن‌ها را به روزی دیگر موکول می‌کنیم. شاید هدفی که در ذهن ترسیم کرده‌ایم این‌قدر دور از ذهن و بعید است که خودمان هم نمی‌خواهیم به این زودی‌ها به سراغش برویم یا می‌ترسیم انجام دادن آن غیرممکن باشد.

– بعضی از این هدف‌ها هم واقعاً غیر قابل دسترسی هستند و خودمان هم می‌دانیم هیچ‌وقت نمی‌توانیم آن‌ها را عملی کنیم. برای همین دائم روزی دیگر را برایش تعیین می‌کنیم! اما موضوع مهم این است که به هر دلیلی امروز و فردا می‌کنیم و برنامه‌مان را به تأخیر می‌اندازیم، فقط خودمان ضرر می‌کنیم و نه کس دیگر. حتی اگر آرزو و هدفتان غیر واقعی باشد در ذهنتان برای اهدافتان از همین ابتدای سال برنامه‌ریزی کنید و آن را به مرحله‌ی اجرا برسانید.

– همیشه این نکته بسیار مهم و کلیدی را به خاطر داشته باشید برای برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های مختلف هیچ‌وقت نباید منتظر روز خاصی باشید. روز شروع از لحظه‌ای آغاز می‌شود که هدفی را در ذهنتان ترسیم کرده و با انگیزه، اعتماد به نفس و اراده‌ای محکم و استوار به سوی آن هدف گام می‌بردارید. هر روز و هر دقیقه می‌توانید برنامه‌ها را اجرا کنید؛ فقط باید بخواهید و برنامه‌های قابل اجرا برای رسیدن به هدف‌های معقول و در دسترس طراحی کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.